#eticaretsitesi

E-ticaret sitesi kurmak, bir web sitesinden ya da etkileyici bir tasarımdan fazlasını gerektirir. E ticaret hepimizin çok iyi bildiği ve hatta tüketici olarak 24 saat boyunca kullandığımız özellikle Türkiye’de son zamanlarda hızla gelişen ticaret yapma biçimi olarak öne çıkıyor.

E ticaret sitesi kurmak isteyenler ya da yolun basında olup, doğru şekilde kurgulama yapabilmek için e ticaret sitesinin tüm önemli sayfalarında mutlaka olması gereken özellikleri sizler için sıraladık.

E Ticaret Sitesi Merakı

Sayıları gün geçtikçe artan e ticaret siteleri, sadece birkaç tıklamayla alışveriş yapılabilmesini sağlamaları ve ilgi çekici fırsatlar sunmaları nedeniyle popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Yaklaşık 27 milyon aktif internet kullanıcısının olduğu Türkiye’de 20 binin üzerinde e ticaret sitesi faaliyet yürütüyor. 10 milyona yakın internet müşterisi de dikkate alındığında pazarın büyüklüğü ve cazibesi daha iyi anlaşılabilir.


E Ticaret Siteniz Sizi Bekliyor! , Ankara Reklam Ajansı

Tasarım Ve E Ticaret Sitesinin Buluşması 
Araştırmalara göre müşterinin bir online mağazada alışverişe karar vermesi için ilk birkaç saniye büyük önem taşıyor. Bu sürede potansiyel alıcı kararını veriyor. Bu nedenle kuracağınız e-ticaret sitesinde grafiklere ve kategori baslıkları ile ürünlere kolay ulaşıma özen göstermek gerekiyor. Sitenin tasarımı ve adının da akılda kalıcı olusu müşterinin tercih sırasında üstlerde yer almanızı sağlıyor. Bu sırada E ticaret sitesi, tasarımıyla da kullanıcı deneyimi ile iddalı olmalı 

E Ticaret Siteniz Sizi Bekliyor!,  Ankara Reklam Ajansı

Ürünlerin Hizmet Kavramıyla Buluşması 
Tasarımı ve adıyla ilk izlenimde başarılı olan bir e ticaret firması, ürün çeşitliliği, hizmet kalitesi ve metin diliyle müşteriyi kendine bağlayabilir. İhtiyacı olan ürünlerin neredeyse tamamı bulabileceğine ya da hizmetlere kolaylıkla ulaşabileceğine ikna olan müşteri; tasarlanılacak sade, ilgi çekici ve açıklayıcı tanıtım metinleriyle de kafasındaki sorulara cevap bulabilir.


Kredi Kartı İle Ödeme Seçeneği E ticaret Sitesinin Baş Tacı 
Sepeti terk etme oranları ve terk etme sebepleri dikkate alındığında en baş sebepler arasında ödeme seçeneklerindeki zorluk ve yetersizlik geliyor. Bir e ticaret firması kurmak için asıl gerekliği ortaya koyuyor. Kapıda ödeme ve posta çeki gibi eski tip ödeme yöntemleri, sanal POS ile birlikte işlevini yitiriyor. Peki bu ne demek? Müşterinin banka kartını ya da kredi kartını kullanarak tek çekim ve taksitli ödeme seklinde alışverişini gerçekleştirmesini sağlayan bu ödeme yöntemi, online alışveriş sitelerinde hemen hemen bir zorunluluk halini almış durumda. Pratik ve hızlı olusu sayesinde müşterilerin ve e ticaret firmaları bu yöntemi tercih ederse çalışılmak istenen bankalarla teker teker temas kurmak ve gerekli prosedürleri yerine getirmek zorunda.


E Ticaret Siteniz Sizi Bekliyor!, Ankara Reklam Ajansı