#14subat

14 Şubat Gününü unutulmaz kılan yalnızca hoşlandığımız kişinin, sevgilimizin veya eşimizin yaptığı sürprizler olmayabilir. Bazen bilboarda gördüğümüz bir resim, seyrettiğimiz bir reklam filmi de hafızamızda yer edinir. Fırsattan istifade markalar ve reklam ajansları da bu özel güne unutulmaz reklam filmleri ve kampanyaların altına imzalarını atmak için birbiriyle yarışıyor.

İşte bu savaştan başarılı bir şekilde, 14 Şubat haftasında yayına giren birbirinden etkileyici, unutulmaz reklam filmleri çıkıyor.

Bu yıl, 14 Şubat Sevgililer Günü için reklam – pazarlama veya gerçek zamanlı pazarlama kampanyası hazırlayan birçok marka var. Sizler için seçtiğimiz markalar ise şu şekilde; Grupama, Cornetto, Vestel, Kiğılı, MediaMarkt.

Aşk için risk almaya değer! 

Groupama Sigortadan insanları aşk için risk almaya davet eden bir kampanya. 


14 Şubatta Hafızalara Kazınan 10 Sevgililer Günü Reklamı  , Ankara Reklam Ajansı

Kampanya kapsamında dijital ve açık havada eşzamanlı bir yarışma da düzenlendi. İnsanları, sevdikleri kişiler için tweet atmaya davet eden yarışmanın kazananı 11 Şubat tarihinde açıklandı. Yarışmanın kazananının sevdiği insan için attığı tweet ise 14 Şubat Sevgililer Gününde billboardlarda yer alacak. 

#budabenimki 

Kiğılı son zamanlarda şimdiye kadar sergilediği resmi duruştan sıyrılarak, daha genç bir kitleye hitap etmeye çalışıyor. Bunun en güzel örneklerinden biri de sevgililer günü kampanyası #budabenimki içinde marka ismi geçmeyen, kolay kullanılabilir ve samimi bir hashtag. Onun yanı sıra kampanyanın fotoğraf çekimi hediyesi de ince düşünülmüş bir deneyim yaşatma süreci sunuyor. Sevgilisinin en doğal fotoğrafını #budabenimki etiketiyle paylaşan çiftler ile moda kataloglarını aratmayacak bir fotoğraf çekimi gerçekleştirildi. Dünyaca ünlü bir marka değeri olan Kiğili; etkileşim seviyesini arttırarak 14 Şubata yakışıcak bir reklam kampanyasına imza attı.

#yokyok

İşte Gittigidiyor markasının 14 Şubat için gerçekleştirdiği reklamda herkesten sakınılan sevgiliye de çiçeği burnunda olan sevgiliye de her türlü hediye Sevgililer Gününde GittiGidiyorda #yokyok denildi. 


14 Şubatta Hafızalara Kazınan 10 Sevgililer Günü Reklamı ,  Ankara Reklam Ajansı

İşte Farklı Bir bakış açısı ile 14 Şubatta Sevgiliye Ne Alınmaz Sorusuna ürünleriyle cevap veren VESTEL, klasik bir reklama imza attı.

Sevgiliye 14 Şubatta ütü alınmaz. Çünkü, ütülerimiz romantik değildir.

Cornetto: Aşkta cesur olan kazanır 

Cornetto reklamında Cornettonun sloganıyla uyumlu bir çıkış noktasına değindi . Bazen bir kampanya, seyrettiğimiz bir reklam filmi de hafızamızda yer edinir. Fırsattan istifade markalar ve ajanslar da bu özel güne unutulmaz reklam filmleri ve kampanyalarıyla imzalarını atmak için birbiriyle yarışıyor. Sonuç olarak ortaya, 14 Şubat haftasında yayına giren birbirinden etkileyici, unutulmaz reklam filmleri çıkıyor.

MediaMarkt Türkiye, Sevgililer Günü kampanyasını 8 Şubatta başlattı. MediaMarkt Türkiyeden yapılan açıklamaya göre, çeşitli sürpriz indirimlerin gerçekleşeceği kampanya, 14 Şubata kadar devam edecek. MediaMarkt, gerçekleştirdiği indirimlere ek olarak hala hangi hediyeyi alacağına karar veremeyenler için Hediye Bulucu uygulamasını da 14 Şubata özel tekrar başlattı.

Hediye Bulucu; seçenekleri arasında bulunan Son Teknoloji Sever, Ev Kuşu, Oyuncu, Müzik Sever, Jön Gibi Adam ve Dünya Güzeli kategorileriyle eşine hediye almak isteyenler için sevgililerine özel hediyeler sunuyor.


14 Şubatta Hafızalara Kazınan 10 Sevgililer Günü Reklamı , Ankara Reklam Ajansı