#HayatEveSığar

Hayat Eve Sığar uygulaması Google'ın ve Android dünyasının uygulama mağazası olan Play Storeda göründü.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca geçtiğimiz haftalarda Corona Virüs salgınının takip edilebilmesi için "Hayat Eve Sığar" isimli bir mobil uygulama geliştirdiklerini ve kısa zaman içinde Hayat Eve Sığar uygulamasını kullanıma sunacaklarını açıklamıştı. 

#HayatEveSığar Uygulaması Google Play ve Apple Store da Göründü , Ankara Reklam Ajansı

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulaması Google'ın ve Android dünyasının uygulama mağazası olan Play Store da yerini aldı. Önce Google Play Store da Android için teste tutuldu. Daha sonrasında Apple Store üzerinden IOS kullanıcılarına açıldı. Uygulama Erken Erişim olarak kullanıma sunulurken; uygulamanın altında yer alan açıklamaya göre T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması ile telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüs hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabilirisiniz.

#HayatEveSığar Uygulaması Google Play ve Apple Store da Göründü,  Ankara Reklam Ajansı

Vermiş olduğunuz cevaplara göre paylaşılan yönlendirmelerin sadece öneri niteliği taşıdığını ve nihai bir sonuç/ kesinlik içermediğini de ekleyelim. Uygulama içinde yer alan haritada üzerinden ise hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilir, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu da görebilirsiniz. Ailem bölümünde ise merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda onların konum bilgilerini görebilir, takip edebilir ve bulundukları bölgelere göre risk durumlarını gözlemleyebilirsiniz. Herkesin bu uygulamayı yükleyerek kullanmaya başlaması bir çok konuda takibini, hastalık sonrasındakini temas zincirinin kolayca bulunmasını sağlamayı hedefliyor. 

#evdekal

#hayatevesığar 

#HayatEveSığar Uygulaması Google Play ve Apple Store da Göründü, Ankara Reklam Ajansı