#sosyalmedya

Yeni iletişim teknolojilerinin en aktif ve popüler ağı sosyal medya... Eminim hepimizin elinden düşürmediği akıllı telefonlar sayesinde zamanımızın büyük bir çoğunluğunu sosyal medyaya ayırıyoruz. Öyle ki artık her akıllı telefon kullanıcısının bir sosyal medya hesabı var.Kişisel hesaplarımızı hayatımızdan sunduğumuz mutlu, hüzünlü ve ya komik video ve fotoğraflarla özgürce yönetiyoruz.Hatta eleştiride bulunma, beğeni sunma ve yorum yapma hakkını buluyoruz. Zevklerimiz, alışkanlıklarımız ne kadar farklı olursa olsun insanlarla paylaşmayı seviyoruz.

Ne var ki sektörel bazlı bir sosyal medya hesabı kullanıcısıysak paylaşımlarımızı biraz daha irdeleyerek paylaşmak durumundayız. Çalışma hayatının bizlere sunduğu kurumsal çerçeveden öyle fütursuzca çıkamıyoruz maalesef…

AKINTIYA KAPILDIK GİDİYORUZ: SOSYAL MEDYA  , Ankara Reklam Ajansı

Peki  sosyal medya kullanımı şart mı?

İnternet ortamında okuduğum bir yazıda 2017 yılının ikinci ve üçüncü çeyreğinde sosyal medya kullanıcısının hızla arttığı söyleniyordu. Aslında bu artış bariz bir şekilde anlaşılıyor. Yaş ortalaması ne olursa olsun sosyal medya çok seviliyor. Kullanıcılar, paylaşımları dışında tüm ürünler ve hizmetler hakkında dahi düşüncelerini bu şekilde dile getiriyor. Bu da yaptığımız işler hususunda kendimizi gözden geçirmeye ve bizleri sürekli bir değişime itmektedir.

 

Sosyal medya inovasyonu hepimize iyi gelecek!

İşletmelerimiz milyarlarca insanı birbirine bağlayan sosyal medya platformun hakkını en iyi şekilde vermeli.

Elbette bunun için çeşitli stratejilere ve yaratıcı beyinlere ihtiyacımız var. Bu noktada araştırma yapmalı ve uzman desteği almalıyız.

AKINTIYA KAPILDIK GİDİYORUZ: SOSYAL MEDYA ,  Ankara Reklam Ajansı

Bir bilene danışalım…

Tabi ki sosyal medya ile bu kadar iç içeyken, her birimiz bu işi en iyi kendimiz yaparız diye düşünsek de bir bilene danışmak amacımıza giden yolda bize ivme kazandıracaktır.

Açıkçası ben, herhangi bir sosyal medya kullanıcısı gibi görünmektense, başarı ile temsil edilen bir işletme hesabı olarak görünmeyi tercih ederim. Takipçilerimi markam hakkında bilinçlendirirken, onlara eğlenceli paylaşımlar da sunarak iş kolik olmadığımı ve onları etkileyebileceğimi göstermek isterim. Bu sayede yaptığım her işin profesyonelce olduğunu ortaya koyarak sosyal medya yönetiminde de en iyi hizmeti sunduğumu kanıtlamış olurum.

Kısaca; sosyal medya akımına hepimiz kapılmış bulunmaktayız.

Sosyal medyanın gücünün farkına varalım. Bu işi bir bilene danışalım…

AKINTIYA KAPILDIK GİDİYORUZ: SOSYAL MEDYA , Ankara Reklam Ajansı